Şimdi Adım Adım Başvuruda; hiç bir danışmanlık ücreti ödemeden, Yurtdisiuniversite.com farkıyla dünyadaki bütün üniversitelere 10 dakikada başvurmak için takip etmen gereken aşamaları senin için sıraladık.

adim1

Yurtdisiuniversiteler.com adresine girerek sağ üst köşedeki kayıt ol butonuna tıkla. Karşına çıkan sayfadaki online formu doldurarak sisteme kayıt ol ve aday numaranı al (1 dk).

dikkat

DİKKAT! Aday numaran sistem içerisinde işlem yapman için sana özel verilen bir numaradır. Bu numarayı mutlaka bir yerlere kaydet.

adim2

Kayıt işlemini gerçekleştirdikten sonra da bölüm ve üniversite seçimi var. Okumak istediğin bölümü ya da okulu arama barına yaz. Sonuçlar geldiğinde istersen ülke filtresi ve eğitim dili filtresi de yapabilirsin (3 dk).

adim3

Okullar ve bölümlere ait ilgili sayfada, eğitim süresi, eğitim ücreti, başvuru koşulları gibi bilgiler bulacaksın. Eğitim kriterlerine ve bütçene uygun programı bulduğunda okulun başvuru koşullarını sağlıyorsan hemen başvur butonunu tıkla (2 dk).

adim4

Artık seçtiğin program senin listene ekli ve sistem senin için özel bir “yapılacaklar listesi” oluşturdu. Bu liste, istediğin programa başvurabilmek için gereken belgeleri içeriyor. Yapman gereken istenilen belgeleri sisteme yüklemek (3 dk).

Gerekli belgeler şöyle:
Diploma
Bir önceki eğitimine ait her yıl için ayrı ayrı transkript
Pasaport
Motivasyon mektubu
Referans mektupların
Dil seviyeni gösteren belge

ÖNEMLİ ! Belgelerin ile ilgili dikkatli olman gereken birkaç nokta var:
Eğer aynı anda birden çok üniversiteye başvurmak istersen, farklı okulların farklı başvuru koşulları ve belgelerini kontrol edip tamamlaman gerekecek.
Referans mektuplarını kendin yüklemek istemiyorsan mektubu yazacak kişinin iletişim bilgilerini sisteme girebilirsin. Sistem otomatik olarak referanslarına bilgilendirme maili göndererek senin adına mektupları yüklemelerini isteyecektir.
Eğer, bir önceki eğitiminin diplomasını ya da dil seviyeni ispat eden IELTS ya da TOEFL gibi belgelerini henüz almadıysan, yine de başvuru yapabilirsin. Başvurun olumlu sonuçlanırsa, eksik belgelerle başvurduğun okul sana Koşullu Kabul Mektubu gönderecek. Eksik belgeleri okula gönderdiğimizde Koşullu Kabul Mektubun yerine Koşulsuz Kabul Mektubunu alacaksın.

dikkat

DİKKAT! Koşullu başvuru yalnızca dil yeterliliği henüz sağlanamadıysa ya da son sınıf öğrencileri henüz diploma almadıysa yapılır. Bu durumlar dışındaki eksik belgeler ile başvuru yapılamaz!

adim5

Sistemine tanımlı gerekli bilgileri doldurup belgelerini yüklediğinde yapacağın tek şey “Gönder” tuşuna basmak (1 dk).

rebrikler

TEBRİKLER! Senin yapman gerekenler artık tamam. Bu noktadan sonra başvurunu senin yerine ÜCRETSİZ OLARAK biz yapacağız ve başvuru sürecini takip edeceğiz. Ortalama 45 günde başvurun sonuçlandığında ise bilgilendirmek için seninle iletişime geçeceğiz.

dikkat

DİKKAT! Sistem öğrenci etkinliği ile işlemektedir. Belgeler tamamlanmadıkça bir sonraki adım olan üniversite başvurusuna geçilmeyecektir. İletişim ancak ve ancak belgeler yüklendikten sonra e-mail üzerinden sağlanacaktır.