global-vizyon-international-education
Yurtdisiuniversiteler.com  ekibi olarak başta İngiltere, Amerika, Kanada ve Avrupa ülkeleri olmak üzere pek çok farklı ülkeye öğrenci yerleştirmekteyiz.

BASVURU EVRAKLARI

1 – Resmi transkript – not ortalaması en az 2,5 olan öğrenciler direk değerlendirmeye alınır, altında olan öğrenciler için üniversitelerle irtibata geçilip kabul edilip edilmeyecekleri öğrenildikten sonra başvuruları alınır.

2- Mezun iseniz lise diploması (lisans başvuruları için), üniversite diploması (yüksek lisans başvuruları için)

3- 2 adet akademik referans- tercihen öğretmenler ve/veya profesörlerden alınmış̧

4- 200-300 kelimelik kendinizi tanıtan bir kompozisyon / Essay / Personel Statement

5- Varsa İngilizce yeterlilik belgesi- Toefl IBT veya IELTS sonucu gerekir. Yurtdışı Üniversitelerin pek çoğu lisans ve yüksek lisans eğitimi için en az 80 veya IELTS’den 6 ya da 6,5 puan istemektedir. Henüz İngilizce testini almamış̧ öğrencilere üniversiteler “şartlı kabul” ederler ve öğrenci üniversitenin verdiği tarihe kadar İngilizce testinden istenilen neticeyi alır. Bazı üniversiteler veya departmanlar Toefl IBT veya IELTS’den daha yüksek puan isteyebilir. Diğer dillerde üniversite eğitimi için yeterlilik belgesi; Almanya TESTDAF, Fransa DELF vs.

6- Özellikle Amerika’da yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için SAT, ACT, GMAT veya GRE sonucu gerekebilir. Eğer bu sınava daha sonra gireceklerse tarihleri bildirmelidirler.

7- 4 yıllık lisans eğitimi başvurusu için bazı ülkeler YGS sınav sonucu isteyebilir.

8- BURSLU Eğitim isteyen öğrencilerin not ortalamaları 4 üzerinden 3,5 ve üzeri, 5 üzerinden 4,5 ve üzeri olmalıdır. Ayrıca, Toefl IBT 90 ve üzeri, IELTS 7.0 ve üzeri olmalıdır.

Bunları biliyor musunuz?

Türkiye’de bir vakıf üniversitesinde yıllık eğitim ücreti en az 15.000 usd iken Amerika’da 6.000 usd’ den, İngiltere’de 14.000 usd’ den, Kanada’da 8.000 usd’ den Hollanda’da 9,000, Isveç’de 7,000, Fransa’da 10,000 usd ve Avustralya’da 13.000 usd’ den başladığını,

 • Türkiye’de vakıf üniversitelerinde hazırlık yılı dil eğitiminin en az 12.000- 20,000 usd iken yurtdışında yoğun dil eğitimi ve konaklama dahil 10.000 usd`den başladığını,
 • Yurtdışı Dil Okullarında yapacağınız 9 aylık Üniversite hazırlık eğitiminde en az 80 Toefl sonucunun garanti olduğunu ve bu sonuçla Türkiye’de veya yurtdışında doğrudan üniversitelerin 1.sınıfına başlayabildiğinizi,
 • İngiltere Üniversitelerine hazırlık eğitimine katılıp, 9 aylık hazırlık sonrası İngiltere’nin en iyi Üniversiteleri Oxford, Cambridge ve LSE ‘de dahil olmak üzere pek çok üniversiteye 1. sınıftan sınavsız geçiş̧ yapabileceğinizi Amerika ve Kanada’da 2 yıllık “Community College” lerde 2 yıllık eğitim sonrası en iyi üniversitelere 3. sınıftan başlayabileceğinizi ve “Community College” lerin yıllık eğitim ücretinin 5.500 usd oldugunu ve CC’lerden en iyi ABD üniversitelerine geçiş yapabileceğinizi..
 • Sadece Batı Ülkelerinde de değil, Rusya, Ukrayna, Çin, Malezya ve Dubai gibi ülkelerde üniversite eğitimi yapabileceğinizi..
 • Rusya, Macaristan ve Polonya’da Tıp, Eczacılık, ve Diş Hekimliği okuyabileceğinizi…
 • İsveç üniversitelerinde özel burslarla eğitim yapabileceğinizi..
 • Avusturya üniversitelerinde tam burslu okuyabileceğinizi…
 • Çin üniversitelerinde alternatif tıp, MBA gibi alanlarda ekonomik lisans ve yüksek lisans yapabileceğinizi..
 • Norveç veya Finlandiya’da ücretsiz İngilizce dilinde eğitim alıp ayrıca part-time yasal çalışma imkanları,
 • Hollanda’nın en iyi 100 içinde çok sayıda üniversiteye sahip olduğunu ve İngilizce dilinde eğitim verdiğini..
 • İtalya, Almanya, Fransa gibi Avrupa ülkelerinde ücretsiz eğitim yapabileceğinizi ayrıca sadece kendi dillerinde değil İngilizce dilinde eğitim yapabileceği vb..