Burslar

28. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarında 
Toplam 1,000,000 Dolar Burs F
ırsatları

 

Yurtdışında eğitim almak isteyenlere her alanda olanak sunan IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları, 28. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarından öğrencilere yine çok özel burslar sunuyor. Toplam değeri 1,000,000 Dolar’ı bulan burslardan yararlanmak için yapmanız gereken IEFT fuarlarını ziyaret etmek.

 

Yurtdışında eğitim yapmak istiyorsanız IEFT  fuarlarında önemli okulların yanı sıra burs kuruluşları, ülke ataşelikleri öğrencilere bilgilendirme yapacaktır.

28. IEFT Fuarlarına katılan 200 civarında okul, yurtdışında okumak isteyen öğrencilere toplam 1 milyon doları bulan burs sunuyor. Okulların burs kriterlerine  uygun olup olmadığınızı fuarda doğrudan üniversite yetkilileriyle görüşerek öğrenebilirsiniz. 

Amerika, Kanada, İngiltere, Fransa, Almanya, Avustralya, Çin, Rusya, Macaristan, İsviçre, Polonya ve İspanya  gibi popüler ülkelerin yanı ülke eğitim ataşelikleri ve  yurtdışı eğitim danışmanlıkşirketleri de bu fuarda buluşuyor.

25 farklı ülkeden 200 eğitim kurumunun katıldığı IEFT Fuarlarında katılımcı kurumlar kısmi veya tam burslar ile başarılı öğrencileri ödüllendirmektedirler. Alman Devlet Üniversite bursları, Amerikan üniversitelerinde yüksek lisans ve doktora bursları Kanada üniversiteleri bursları,İngiltere Üniversitelerinden kısmi burslar, Estonya üniversiteleri bursları, Fransa işletme okullarıbursları hakkında bilgileri doğrudan okul yetkililerinden alabilirsiniz. Ayrıca, Fulbright, British Council, Campus France, DAAD, Austrade gibi kurumlardan diğer  burs olanakları hakkında bilgi alabilirsiniz. 

IEFT fuarları esnasında burslardan yararlanmak için lise veya üniversite not dökümünüzü, varsa İngilizce veya diğer dillerde sınav sonuç belgenizi, referanslarınızı yanınızda bulundurmayıtavsiye ederiz. 

UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA

University of British Columbia Burs ve Ödülleri

Uluslararası Öğrenciler için Başlangıç Ödülü

Türk öğrenciler otomatik olarak $4000-$10,000 arası başlangıç bursuna ve toplamda $28,000CAD değerinde yenilenebilir başlangıç bursuna başvurmaktadırlar.

Uluslararası Büyük Başlangıç Bursu

Her yıl, lisans programlarına kabul alan sıra dışı uluslararası öğrencilere uluslararası büyük başlangıç bursu verilmektedir. Öğrenciler ilk yıllarına başladıklarında bursu alırlar ve ek olarak bur üç yıl daha devam eder.

Bursun tamamı  $28,000 CAD değerinde olup yıllık $7,000 CAD olarak ödenmektedir. Kontenjan her yıl bağış miktarlarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Üstün Uluslararası Öğrenci Ödülü

Üstün Uluslararası Öğrenci Ödülü akademik başarı temelli tek seferlik başlangıç bursu olup öğrenciler UBC’ye kayıt yaptırırken verilmektedir. Bursa hak kazanmak için akademik notlar ve kişisel özellikler değerlendirilmektedir. Burs miktarı $2,500 ile $10,000 CAD arası değişmektedir.

Uluslararası Burs Programı

Türk öğrenciler, önemli derecede destek olabilecek nitelikte olan UBC Uluslararası Burs Programı’na başvurabilmektedirler. Aday olabilmek için gerekenleri sitemizden öğrenebilirsiniz: internationalscholars.ubc.ca

SIMON FRASER UNIVERSITY

IEFT fuarından sonraki 4 ay içerisinde SFU’ya başvuran Türk öğrencilerden $250.00 değerindeki başvuru ücreti alınmayacaktır. 

UNIVERSITY OF OKLAHOMA

UO, akademik başarı, liderlik yeteneği, gönüllülük hizmetleri gibi pek çok kritere dayanan çok çeşitli burs imkanları sunmaktadır.  Genel olarak burslar şu şekildedir:

 1. Akademik başarıya dayalı burslar:

-       National Merit Scholars: 124.000 dolar değerindedir

-       Oklahoma State Regents’ Institutional Nominee: 43.200 dolar değerindedir ve eğitim ücretinin bir kısmı olarak ya da nakit olarak ödenebilmektedir

-       Award of Excellence: 32.000 dolar değerindedir. Dört yıllık bir burstur ve yıllığı 8.000 dolara denk gelmektedir. 1360 ve üzeri SAT ya da 31 ACT puanı ile minimum 3.75 ortalama ya da ilk %10’luk   dilimin içerisinde olmak gereklidir

-       Distinguished Scholar: 28.000 dolar değerindedir. Dört yıllık bir burstur ve yıllığı 7.000 dolara denk gelmektedir. 1290 – 1350 arası SAT ya da 29 – 30 arası ACT puanı ile minimum 3.75 ortalama ya da ilk %10’luk dilimin içerisinde olmak gereklidir

-       University Scholar: 24.000 dolar değerindedir. Dört yıllık bir burstur ve yıllığı 6.000 dolara denk gelmektedir. 1250 – 1280 arası SAT ya da 28 ACT puanı ile minimum 3.50 ortalama ya da ilk %10’luk dilimin içerisinde olmak gereklidir

-       Academic Achievement Award: 20.000 dolar değerindedir. Dört yıllık bir burstur ve yıllığı 5.000 dolara denk gelmektedir. 1170 – 1240 arası SAT ya da 26 - 27 ACT puanı ile minimum 3.50 ortalama gereklidir

-       Non-Resident Honor Award: 12.000 dolar değerindedir. Dört yıllık bir burstur ve yıllığı 3.000 dolara denk gelmektedir. 1170 ve üzeri SAT ya da 26 ACT puanı ile minimum 3.25 – 3.49 ortalama gereklidir

-       Non-Resident Merit Award: 12.000 dolar değerindedir. Dört yıllık bir burstur ve yıllığı 3.000 dolara denk gelmektedir. 1090 – 1160 arası SAT ya da 24-25 ACT puanı ile minimum 3.50 ortalama gereklidir

 1. Liderlik Özellikleri ve Toplumsal Hizmete Dayalı Burslar:

-       President’s Leadership Class: 21.250 dolar değerinde 4 yıllık bir burstur. Başvuruda liderlik vasıfları ile ilgili sordukları sorulara verilen cevaplara göre verilmektedir

-       President’s Community Scholars: 20.900 dolar değerinde 4 yıllık bir burstur. Başvuruda gönüllülük ve toplum hizmetleri ile ilgili sordukları sorulara verilen cevaplara göre verilmektedir

-       Henderson Scholars: 10.000 dolar değerinde 4 yıllık bir burstur. Yılda 2.500 dolara denk gelmektedir. Başvuruda liderlik vasıfları ve toplumsal gönüllülük hizmetleri ile ilgili sorulan sorulara verilen yanıtlara göre verilir.

 1. Diğer Burslar:

-       Legacy Scholars Award: 1.000 dolar değerinde bir burstur, ebeveynleri OU mezunu olan öğrencilere verilir.

INDIANA UNIVERSITY OF PENNSYLVANIA

Indiana University of Pennsylvania (IUP) güz ve bahar dönemlerinde lisans eğitimi düşünen yabancı uyruklu öğrencilere finansal ihtiyaca yönelik burs imkanı sunmaktadır. İlk lisans derecesini okuyan öğrencilere dönem başına $ 2000 değerinde harç indirimi, ikinci lisans derecesini okuyan öğrencilere ise dönem başına $ 1500 değerinde harç indirimi verilmektedir. Burs almaya hak kazanan lisans öğrencilerinin akademik seviyelerini iyi tutmaları ve verilen servis görevlerini yerine getirmeleri beklenmektedir.

Yüksek lisans öğrencilerine asistanlık imkanı mevcuttur. Ayrıca yüksek lisans eğitimi düşünen yabancı uyruklu öğrencilere finansal ihtiyaca yönelik harç indirimi şeklinde burs imkanı da sunulmaktadır. Harç indirimi dönem başı $1,000 olup ayrıca bir başvuruya gerek olmamaktadır. Burs almaya hak kazanan yüksek lisans öğrencilerinin akademik seviyelerini iyi tutmaları ve verilen servis görevlerini yerine getirmeleri beklenmektedir.

KATZ GRADUATE SCHOOL OF BUSINESS, UNIVERSITY OF PITTSBURGH

KATZ’da tam zamanlı MBA programlarında akademik başarıya göre parçalı ya da tam burs imkanı sunulmaktadır.

MARYMOUNT UNIVERSITY

Marymount University, birinci sınıf yabancı uyruklu öğrenciler için çok çeşitli burs imkanları sunlaktadır:

1. Birinci Yıl Akademik Burs: Hak kazanan tam zamanlı birinci sınıf lisans programı öğrencileri yıllık $15,500 değerinde burs alma imkanına sahiptir ve akademik başarıları devam ettikçe 4 yıl boyunca bu bursu alabilmektedirler

2. Katolik Lise Bursu: Bu yıllık $2,000 değerindeki harç indirimi tüm Katolik lise mezunları için geçerlidir ve 4 yıl boyunca yenilenmektedir.

3. Hizmet Ruhu Bursu: Bu rekabetçi $2,500 ile $5,000 arası maddi değeri olan burs, yüksek akademik başarıya sahip ve geniş gönüllülük hizmetlerine dahil olmuş öğrenciler için geçerlidir.

4. Onur Bursu: Eğer kabul edilirlerse, öğrenciler yıllık $5,000 değerindeki bursu elde edebilirler.

MERCYHURST UNIVERSITY

Mercyhurst University, Türk öğrencilere her yıl $8000 olmak üzere toplamda $32000 değerinde burs imkanı sunmaktadır. Burs alacak öğrencilerin lise ortalamaları ve SAT/ACT test sonuçları dikkate alınacaktır.

NOVA SOUTHEASTERN UNIVERSITY

NSU çok çeşitli burs olanakları sunmaktadır. Kimisi akademik başarı ve liderlik özelliklerine göre verilirken kimisi de bölüm, puanlar, etnik özellikler gibi pek çok değişkene bağlı burslar olarak verilmektedir. Burs olanaklarından en gözde üç tanesi şu şekildedir:

NSU Başkanlık Bursu
Yüksek akademik başarı gösteren ve kampüste yaşayan öğrencilere yönelik tam harç indirimini kapsayan bir burstur.

Daha fazla bilgi için: https://www.nova.edu/webforms/scholarships/schlr-srch-params.cgi?category=Institutional&level=Undergraduate#search-results.

NSU Dekanlık Bursu
Önceki dönemlere ait akademik başarıya göre verilen bir burstur. Yıllık $3,000 - $12,000 arasında değişmektedir.

Razor's Edge Programı
Liderlik özellikleri gelişmiş öğrencilere yönelik $10,000 değerindeki burs ile ilgili detaylı bilgi için: http://www.nova.edu/studentleadership/razorsedge/index.html

SUNY OSWEGO

Güz 2016 Bursları şöyledir:

 • $18,800 Başkanlık Bursu (4 yıla kadar yıllık $4,700; kampüs dışı yaşayan öğrenciler için ise $2,350 )
 • $6,000 Dekanlık Bursu (4 yıla kadar yıllık $1,500)
 • $3,000 Başarı Bursu (4 yıla kadar yıllık $750)
 • $20,000 - $32,000 Destination Oswego Bursu (4 yıla kadar yıllık $5,000 - $8,000) Tam zamanlı programa kayıtlı olmak ve kampüs içi yurtlarda konaklamak zorunludur.

THE UNIVERSITY OF SAN FRANCISCO SCHOOL OF MANAGEMENT

The University of San Francisco School of Management kültürel çeşitliliğe önem vermektedir. Akademik başarı burslarına ek olarak istisnai Türk öğrencilere de başarı bursu imkanı sunulmaktadır.  Herhangi bir ek başvuruya gerek yoktur.

NEW YORK INSTITUTE OF TECHNOLOGY

Birinci Sınıflar

President's Scholarship

SAT I için 1300 ve üzeri, ACT için 29 ve üzeri ya da lise ortalaması 90’ın üzerinde olan öğrenciler bu bursa başvurabilirler.  Başvuruda bulunabilen bütün öğrenciler bu bursu tam zamanlı lisans eğitimleri boyunca maksimum 4 yıl ya da 8 dönem alabilmektedirler.

Yıllık burs miktarı: $16,000

The odore K. Steele Memorial Burs Programı

SAT I için 1100 ve üzeri, ACT için 24 ve üzeri ya da lise ortalaması 85’in üzerinde olan öğrenciler bu bursa başvurabilirler.

Başvuruda bulunabilen bütün öğrenciler bu bursu tam zamanlı lisans eğitimleri boyunca maksimum 4 yıl ya da 8 dönem alabilmektedirler. Bütün burs ve ödüller her yıl yenilenmektedir. Öğrenciler her dönem en az 12 kredilik dersten başarıyla geçmelidirler. Ayrıca her burs için ayrıca belirtilen dönem ortalamasını sağlamak zorundadırlar.  NYIT burs ve ödülleri yalnızca eğitim ücreti için geçerlidir ve iki akademik döneme eşit olarak bölünür. Yaz dönemi için geçerli değildir.

Yıllık burs miktarı: $15,000’a kadar

Transfer Öğrenciler

Transfer Bursu

Transfer öğrencinin önceki okulundaki ortalaması…

Burs Miktarı

2.5 - 2.749

$5,000

2.75 - 2.949

$7,000

2.95 - 3.149

$9,000

3.15 - 3.349

$11,000

3.35 - 4.0

$12,000

Başvuruda bulunabilen bütün öğrenciler bu bursu tam zamanlı lisans eğitimleri boyunca maksimum 3 yıl ya da 6 dönem alabilmektedirler.

Transfer bursunu korumak için öğrenciler her dönem en az 12 kredilik dersten başarıyla geçmelidirler ve minimum dönem ortalamasını sağlamak zorundadırlar. Aşağıdaki tablo,  alınan bursu korumak için gereken minimum ortalamayı göstermektedir:

Yenilemek için gerekli minimum ortalama

Burs Miktarı

2.7

$5,000 - $7,000

2.9

$9,000 - $11,000

3.1

$12,000

Bursların değeri her yıl değerlendirilir ve değiştirilebilir.

Yüksek Lisans Öğrencileri

GraduateScholarAward (GSA)

TheGraduateScholarAward ( 3,000 her yıl) yüksek akademik başarı gösteren yüksek lisans programlarına başvuran öğrencileri kapsamaktadır. Öğrenciler bu bursa başvurabilmek için minimum 3.3 lisans ortalamasına sahip olmalıdırlar; M.B.A. adayları minimum 400 GMAT skoruna sahip olmalıdır. GRE skoru isteyen programlara başvuran öğrencilerin sözel ve sayısal bölümlerden yeterli skora sahip olması beklenir. Uluslararası öğrencilerin TOEFL notuminimum 550/79 ya da IELTSnotuminimum 6 olmalıdır.

VANCOUVER FILM SCHOOL

VFS eğlence sanatları konusunda 13 adet dünya standartlarında program sunmaktadır. Sıradışı eğitim modelimiz teori ve pratiğin dengesi üzerine kuruludur. Sadece bir yıl sonra öğrencilerimiz rüya kariyerlerine adım atabilmektedirler. Bütün öğrenci adaylarımızı $2000 ile $15,000 kanada doları arasındaki burslarımıza başvurmaya davet ediyoruz.

RIDLEY COLLEGE

Ridley College SSAT puanlarına göre verilecek başarı bursu imkanı sunmaktadır. Maksimum $15,000 CDN değerindeki burs için öğrencilerin puanlarını üniversiteye iletmeleri gerekmektedir.

MOUNT IDA COLLEGE

Yabancı uyruklu öğrencilere $4,000 ile $12,000 arası burs imkanı sunulmaktadır. Akademik başarı ve diğer faktörlere bağlı olarak verilen bu burs, kabul edilen öğrencilere otomatik olarak her yıl verilecektir.

MANHATTANVILLE COLLEGE

Manhattanville College, yabancı uyruklu öğrenciler için başarı bursu ve finansal ihtiyaç bursu imkanları sunmaktadır.

HUMBER INSTITUTE OF TECHNOLOGY AND ADVANCED LEARNING

1.       Uluslararası Başvuru Bursu

a.       Burs her yıl üç döneme bölünmüştür. Başvurular akademik başarı, toplumsal duyarlılık, referanslar ve niyet mektubuna bakılarak değerlendirilecektir

b.      Burs başvuru formu, öğrencinin kabul paketinde yer alacaktır. Burslar öğrencinin öğrenim harçlarından düşülecektir.

c.       3 kişiye am burs – 3 kişiye CAD$5,000 değerinde burs ve 20 kişiye CAD$1,000 değerinde burs verilecektir.

2.       Lisans bursları transfer öğrenciler hariç liseden geçen tüm öğrenciler içindir.

a.       CAD$1,0000 ile CAD$4,000 arasında değişen burs olanakları mevcuttur

b.      Lisedeki akademik başarı göz önünde bulundurulmaktadır

BELLERYBS COLLEGE

Bellerybs College, dünyanın her yerinden öğrencileri İngiltere’nin en iyi üniversitelerine yerleştirmek konusunda muhteşem bir üne sahiptir. Amacımız öğrencilerin akademik performanslarını benimseyip geleceğe yatırım yapmaktır. Bu nedenle Bellerybs College, sınırlı sayıda %20, %40, %50 ya da %70 değerinde harç indirimi olarak verilecek GCSE Pathway burs imkanını sunmaktadır. Burslar hırslı, rekabetçi ve üstün akademik seviyedeki öğrencilere verilecek olup şu anda bulundukları okullarındaki statüleri incelenerek değerlendirme yapılacaktır. 

CENTRAL COLLEGE NOTTINGHAM

İngilizce Dil Programları

Central College Nottingham, haftalık dil kursu ücretlerinde IEFT öğrencilerine £50 değerinde indirim yapmaktadır. Böylece normalde haftada £200 ödemek yerine IEFT öğrencileri sadece haftalık £150 ödeyecekler.

Hazırlık Programları

Central College Nottingham, hazırlık programına başvuran bütün Türk öğrencilerine %45 indirim yapmaktadır. İşletme, Mimarlık, Mühendislik, Muhasebe, Bilim, Yönetim ve Ekonomi gibi konularda hazırlık eğitimi ücreti normalde £14,800 iken IEFT öğrencileri yalnızca £8,100 ödeyecekler.

NORTHUMBRIA UNIVERSITY

Northumbria University, yabancı uyruklu öğrencilere yönelik akademik başarı bursu vermektedir.  £2000 ile £1500 arası verilen bu burs tam zamanlı derslere girerek yüksek başarı elde eden öğrencilere verilecektir.

Burs ilk yıl harç indirimi olarak verilirken lisans, yüksek lisans ve araştırma programları için geçerlidir.

Program başvurusu yapıldığında otomatik olarak burs başvurusu da yapılmış sayılır.

UNIVERSITY OF SALFORD

Rektör Yardımcısı Lisan Üstün Başarı Bursu

      - Adayın seçeceği bölüme göre 3000 £ ile 5000  £ arası burs verilecektir.

Rektör Yardımcısı Yüksek Lisans Üstün Başarı Bursu

     - The Salford MBA, Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği MSc ya da Doğal Gaz Mühendisliği ve İşletme MSc bölümlerine yüksek lisans başvurusu yapacak uluslararası öğrencilere verilecek 4000 £ değerinde burs verilecektir.

     - Başka bir bölümde yüksek lisans yapmaya karar veren öğrencilere 2000 £ ile 3000 £ arası burs verilecektir.

COVENTRY UNIVERSITY

Başarı Bazlı Burs: £1,000, akademik performans bazlı ve yalnızca ilk yıla özel.

·         Coventry University’de tam zamanlı lisans ve yüksek lisans programlarına başvuran tüm uluslararası öğrenciler için geçerlidir.

·         Burslar akademik başarıya dayalıdır. (Yüksek lisans derecesindeki öğrenciler2.1 ya da eşdeğer skora sahip olmalıdır, lisans derecesindeki öğrenciler mustholdtwo of three A-levels at grade A) 

·         Ayrı bir burs başvurusu yoktur: Bütün lisans ve yüksek lisans programına başvuran uluslararası öğrenciler otomatik olarak burs başvurusu yapmış kabul edilir. Burs aldığınız taktirde Uluslararası Ofis size bilgilendirecektir.

Daha ayrıntılı bilgi için: http://www.coventry.ac.uk/study-at-coventry/international-applicants/fees-and-scholarships/international-scholarships/

UNIVERSITY OF CENTRAL LANCASHIRE

University of Central Lancashire (UCLan), derslerinde başarı gösteren öğrencilere yıllık £1500 değerinde başarı bursu imkanı sunmaktadır.  Ayrıca £3000 değerindeki çeşitli diğer burslarımız yılsonunda duyurulacaktır.  IEFT Fuarında University of Central Lancashire temsilcisiyle görüşün ve fazlasını öğrenin.

UNIVERSITY OF CHESTER

Uluslararası lisans öğrencilerine yönelik £1000, uluslararası lisansüstü öğrencilerine yönelik £2000 değerinde burs imkanı mevcuttur.

UNIVERSITY OF WEST LONDON

Uluslararası Elçi Bursu

Uluslararası Elçi Bursu, University of West London’da elçi olarak yer almak isteyen tüm istisnai öğrenciler için mevcuttur.

2016 Güz döneminde başlayacak olan öğrenciler için 100 kişilik £5,000 değerinde burs kontenjanı açılmıştır.

Öğrenciler 2016 güz dönemi için kayıt yaptırmaya hak kazandıklarında burs başvurusu yapabilirler. Burs yalnızca eğitimin ilk yılı için geçerli olup harç indirimi olarak verilmektedir.

WORCESTER INTERNATIONAL

Uluslararası Burs Kriterleri

Uluslararası öğrenciler £3,000 değerindeki bursa başvurabilirler.  Üniversitenin burs komitesi başvuruları değerlendirerek kriterlere en uygun öğrencileri seçecektir.

Nasıl Başvurulur?
University of Worcester tarafından kabul aldıktan sonra burs başvuru hakkına sahip olursunuz. Bahar dönemi için 30 Kasım, güz dönemi için 15 Haziran burs başvurusunun son günüdür. Detaylar için email international@worc.ac.uk

INTO

Tüm merkezlerimizde 5000 £’e kadar burs olanağı! Burs öğrenciye göre ve hangi merkezden (yani hangi ülkeden) başvurmak istediğine göre esneklik gösteriyor!  Burs almak isteyen öğrenciler, standart başvuru formunu doldurabilirler.

LONDON SCHOOL OF COMMERCE

Londra’da çalışarak burslu Master & MBA ve Lisans fırsatı:

London School of Commerce,  2015-2016 dönemi lisans, yüksek lisans ve MBA programları için %40'a varan burs olanağı sağlamakta, ayrıca Türk öğrencilere hem çalışıp hem de burslu Lisans - Master yapma fırsatı sunmaktadır.

NAVITAS USA, UK, CANADA, AUSTRALIA

Navitas, Miami’ye 1 saat uzaklıkta yer alan Florida Atlantik Üniversitesi ile yeni bir köprü anlaşması kurdu ve Ocak 2015’te eğitimlerine başlamak isteyen Türk öğrencilere 3000 dolarburs imkanı sunuyor.

THE INTERNATIONAL HELLENIC UNIVERSITY

The International Hellenic University, 2015-2016 akademik yılında geçerli olmak üzere Türk öğrencilere çok özel tam burs imkanı sunmaktadır.

Burslara başvurabilmek için birinci sınıf lisans derecesi ya da bölümünüzü ilk %10’luk dilim içerisinde bitirdiğinizi gösterir belge gibi başarılarınızı ispatlayabileceğiniz belgeleri göstermeniz gerekmektedir.

Daha fazla bilgi için: www.ihu.edu.gr

ESERP BUSINESS SCHOOL

ESERP Business School 2016 – 2017 dönemi için 31 Mayıstan önce başvuran tüm Türk öğrencilere özel şartlar sunmaktan gurur duyar.

Özel şartlar:

 • Yüksek Lisans Programları: Toplam eğitim ücretinden € 1,500 indirim
 • MBA Programları:  Toplam eğitim ücretinden € 2,420 indirim
 • Eğitim masrafı ve kitaplar € 800. Bu ücret toplam ücrete dahil olup önceden ödenmektedir.

GRENOBLE GRADUATE SCHOOL OF BUSINESS

 • Erken Başvuru Ödülü

Uluslararası İşletme lisans programı: 3 yıllık eğitim süresince toplamda € 1,000 değerinde indirim (€ 500 ilk yıl, € 250 ikinci yıl ve € 250 üçüncü yıl)

 • GGSB Mezun İndirimi

Kampüs içi lisans eğitimini GGGSB’de tamamlamış öğrenciler için %5 değerinde indirim

 • Finans yüksek lisans programı için GMAT başarı bursu

650 ve üzeri GMAT puanına sahip öğrencilere maksimum € 2,000 değerinde burs imkanı

 • MBA Bursu

GMAT başarı bursu

Gelişen ülkelere özel burs imkanı

MBA seçkin kadın öğrenci bursu

MBA kültürel çeşitlilik bursu

MBA üstün akademik başarı bursu

LEIDEN UNIVERSITY

GBI – GarantiBank Int Scholarships

Burs, seçilen Hukuk yüksek lisans programı kapsamında Avrupa ve Uluslararası İş Hukuku ileri seviye çalışmalar yapan Türk öğrencilere verilecektir

Kimin için?

Hukuk yüksek lisans programı kapsamında Avrupa ve Uluslararası İş Hukuku ileri seviye çalışmalar yapan Türk öğrenciler için.

Burs Miktarı

Başarılı adaylara harç miktarının tamamı olarak ödenecektir.

Kriterler ve koşullar

 • Bütün adaylar Avrupa ve Uluslararası İş Hukuku ileri seviye çalışmaları programına başvurmak üzere online başvuru formu doldurmalıdırlar
 • Başvuruların tamamı online olarak yapılmalı, adrese herhangi bir doküman gönderilmemelidir
 • Adaylar ek olarak neden bu burs için değerlendirilmek istediklerini açıklayan bir niyet mektubu yazmalıdırlar
 • GBI burs komitesi, her yıl ilkbaharda toplanarak adayları incelemektedir. Adaylara sonuçları Nisan ayı sonuna kadar iletilmektedir.
 • Daha fazla bilgi için: http://en.mastersinleiden.nl/programmes/european-and-international-business-law/en/contact-info/

Leiden University Excellence Scholarship programme (LExS)

Avrupa Birliği ülkeleri mensubu olmayan ve Leiden Üniversitesi yüksek lisans programlarına başvuran başarılı yabancı uyruklu öğrenciler ile hukuk yüksek lisans programına başvuran bütün öğrenciler için geçerli bir burstur.

Avrupa Birliği ülkeleri mensubu olmayan yabancı uyruklu öğrenciler için yüksek lşisans programları başlangıç tarihi Şubat 2016 ya da Eylül 2016’dır

Leiden Üniversitesi websitesinde yayınlanmış olan bütyün yüksek lisans programları LExS bursu için uygundur ancak bazı programlar yalnızca güz döneminde öğrenci almaktadır.

Ek Gereksinimler

1.      Aday yüksek lisans programıyla ilgili olan önceki seviye eğitimlerinde mutlaka yüksek seviyede akademik başarıya sahip olmalıdır. Özellikle adayın en az %10’luk dilimde yer alması beklenmektedir. Başvuru için bu durumu gösterir belgeye gerek yoktur ancak bursun ne kadar rekabetçi olduğunu göstermek amaçlanmıştır

2.      Avrupa Birliği ülkelerine ait pasaportu olan öğrenciler bu burstan yararlanamazlar. Önceden Leiden Üniversitesinde bir yüksek lisans programı tamamlamış öğrenciler bu bursa başvuramazlar

3.      Burs verilen öğrenciler burs alabilmek için kurallar ve yönetmelikleri okuyup imzalamakla yükümlüdürler

Burs Miktarı

Leiden Üniversitesi burs programına ait 3 farklı ödül vardır:

 •       Öğrenim ücretinden  € 10.000 değerinde indirim
 •       Öğrenim ücretinden  € 15.000 değerinde indirim
 •       Öğrenim ücretinin tamamı (kanuni öğrenim ücreti hariç)

Burs için açılacak kontenjan sayısı her fakültenin bütçesiyle doğru orantılıdır. Bursun türü öğrencinin akademik seviyesiyle ilgili değildir. Lütfen LExS’in tam bir burs olmadığını unutmayın.

IÉSEG SCHOOL OF MANAGEMENT

Fransa’nın en iyi işletme okullarından birinde eğitim almak için %50’ye varan burs imkanları mevcuttur.

IESEG School of Management Lille ve Paris’te yer almakta olup EQUIS ve AACSB akreditasyonlarına sahiptir. Yönetim yüksek lisans programı 2015 yılı Financial Times listesinde 21.sırada yer almaktadır. Bunun dışında ayrıca bir yıllık pek çok yüksek lisans programları, bir yıllık MBA ve üç yıllık İşletme lisans programları sunulmaktadır. Fransız ya da yabancı uyruklu öğrenci ayrımı yapılmadan her öğrenciye aynı harç miktarı uygulanmaktadır. Daha fazlası için IEFT fuarına bekliyoruz.

CENTRAL EUROPEAN UNIVERSITY

CEU yüksek lisans öğrencileri ve fakülte üyeleri, disiplinler arası eğitim, ileri seviye burs olanakları ve toplumun en can sıkıcı sorunlarına değinmek üzere dünyanın çeşitli yerlerinden Budapeşte’ye gelmektedir. 50 kadar programın arasından size en uygun olanı seçin ve Avrupa’nın kalbinde yer alan uluslararası topluluğumuza katılın.

Programlardan bazıları:

 • İşletme
 • Bilişsel Bilimler (Doktora)
 • Ekonomi
 • Çevresel Bilimleri ve Politikası
 • Cinsiyet Çalışmaları
 • Tarih
 • Uluslararası ilişkiler
 • Hukuki Araştırmalar
 • Matematik ve Uygulamaları
 • Ortaçağ Çalışmaları
 • Milliyetçilik Çalışmaları
 • Ağ Bilimi (Doktora)
 • Felsefe
 • Politika Bilimi
 • Halk politikası
 • Sosyoloji ve Sosyal Antropoloji

Cömert burs çeşitlerimiz mevcut!

Dünyanın her yerinden yetenekli öğrencileri çekmek adına çok çeşitli burs olanaklarımız başvuran tüm öğrenciler için mevcuttur. Burslar hakkında detaylı bilgi için: www.ceu.edu/financialaid

SCHILLER INTERNATIONAL UNIVERSITY

Türk öğrencilere 15-25% arası indirim imkanı mevcuttur.

CZECH COLLEGE

Önümüzdeki iki dönem boyunca kayıt yaptıran tüm Türk öğrencilere %20 indirim imkanı sunulmaktadır.

HONG KONG UNIVERSITY OF SCIENCE AND TECHNOLOGY

Hong Kong University of Science and Technology (HKUST)’de ücretsiz yüksek lisans araştırma programları.

HKUST geldikleri ülkeye bakmadan, tam zamanlı lisansüstü araştırma öğrencilerine TL5,000 aylık gelir sağlamaktadır. Hong Kong hükümeti tarafından sunulan “Hong Kong PhD Fellow ship Scheme”doktora bursu ayda TL6,700 gelir ve 3 yıl boyunca yılda bir kez TL2,900 değerinde gezi ücreti sağlayan bir diğer prestijli burstur. HKUST bütün HKPFS bursu öğrencilerine aynı bursu 4. yıllarında da sağlamaktadır.

Daha fazla bilgi için: http://pg.ust.hk

 ASIA PACIFIC UNIVERSITY OF TECHNOLOGY AND INNOVATION

Nitelikler

2015 Sonuçlarında Minimum Puan

APU 2015 Harçlarından Düşülecek Burs Miktarı

A/Seviyeleri

AAA

30%

A/Seviyeleri

AAB

20%

A/Seviyeleri

ABB

10%

O/ Seviyeleri

9 A

30%

O/ Seviyeleri

8 A

20%

O/ Seviyeleri

7 A

10%

BuBurslar harç ücretiyle sınırlıdır.

         Diğer bütün harcamalar (proje ücretleri, kayıt ücretleri, yaşam masrafları vb.) burs sahibinin sorumluluğundadır

         Burslar nakit olarak alınamaz

         Burslar yeni kayıt yaptıracak öğrenciler için geçerlidir.

        Burs alan öğrenciler ortalamalarını 3.00/4.00 üzerinde tutmalıdırlar.  

THE HIGHER SCHOOL OF ECONOMICS (HSE UNIVERSITY)

Moskova’da ücretsiz olarak İngilizce eğitim alarak yüksek lisans diploması alın!

Bilgisayar bilimi, ekonomi, uluslararası ilişkiler, yönetim ve sosyal bilimler gibi konularda 17 İngilizce eğitim veren programların birçoğu için burs imkanı mevcuttur.

Bu yıl yeni olarak HSE’nin uluslararası öğrencileri Rusça lisans ve yüksek lisans programlarına hazırlama amaçlı 32 haftalık programı için de burs imkanı mevcuttur. 

Website: http://www.hse.ru/admissions

ISTITUTO DI MODA BURGO TURCHIA

İtalya'nın ünlü Moda Tasarım Okulu Istituto di Moda Burgo' nun, İstanbul şubesinde anadilde eğitim alarak Milano' da staj yapmak artık mümkün. Üstelik diploma programlarında, IEFT fuarına özel 10% indirim ile.  

STUDY IN ESTONYA

Study in Estonya sana meydan okuyor! Eğitiminiz için yenilikçi ve akıllı bir ülke seçin. Birçok eşsiz program ile burs ve hatta tam harç muafiyeti şansınız var! 

AIPE (AUSTRALIAN INSTITUTE OF PROFESSIONAL EDUCATION)

AIPE’de 6 aylık Dil + Sertifika Programı okumak isteyen öğrenciler, normalde 5520 AUD + 2050 AUD ödemeleri gerekirken sertifika programının yalnızca 1025’lik kısmını ödeyecekler